Kas ir florbols

Florbola bumbiņaFlorbols (floorball) ir komandu sporta veids, kur katrā komandā ir pieci spēlētāji un vārtus sargs. Vārtus sargs sargā vārtus, bet pārējie sargā vārtus sargu un papildus – cenšas iemest bumbiņu pretinieku vērtos. Florbols ir līdzīgs hokejam. Florbols notiek telpās, bet ne vienmēr. Tas nav zemē kalts. Florbola ieroči – nūjas un bumbiņa.

Katra spēle notiek 3×20 minūtēm. Pēc katrām 20 minūtēm ir neliels pārtraukums. Pēc 10 minūšu pārtraukuma komandas mainās ar pusēm un spēlē atkal 20 minūtes, tad pēc 20 minūtēm atkal 10 minūšu pārtraukums un vēl 20 minūtes spēles. Pirmās 20 minūtes ir fiziski iespējamas, bet 40 un 60 minūte nav no tām vieglākajām.

No malas var izskatīties, ka florbols ir daudz vieglāks par hokeju, bet tā nav patiesība un arī fiziskajā ziņā, tad ir ļoti līdzīgs. Atšķirība ir tāda, ka hokejā cilvēks slido uz slidām, bet florbolā pārvietojās skriešus. Labā ziņa, ka florbolistiem nav jāskrien ar smagu formas tērpu, kā tas notiek hokejā. Tas ir tāpēc ka florbolā spēle notiek ar plastmasas bumbiņu ar kuru trāpot nav tik sāpīgi, kā būtu, ja iemestu ar ripu. Tas nenozīmē, ka florbolā nevar savainoties, jo profesionāla florbolista metiens ir gana sāpīgs, bet protams nav salīdzināms ar hokejista ripas metienu vai sitienu.