LA florbols

Florbola bumbiņaFlorbols LA ir komandu sporta veids kurš pēdējā laikā ir izpelnījies paaugstinātu popularitāti gan profesionālā gan arī amatieru līmenī. Šis sports ir hokeja paveids kurš tiek spēlēts zālē ar nūjām. Atšķirībā no hokeja, šeit netiek izmantota ripa, bet bumbiņa un ledus vietā ir sporta zāles grīda. LA spēlētājiem nav slidu, nav aizsargu kā hokejā. Šīs spēles mērķis, tāpat kā hokejā, ir raidīt bumbiņu pretinieka vārtos. Šis sporta veids ir ļoti populārs skolās kā alternatīva hokejam, jo traumu risks ir krietni mazāks un nav nepieciešams īpaši specifisks inventārs. Profesionālā līmenī, šis sports ir teju pielīdzināms hokejam, jo tam ir gan savi čempionāti, līgas, federācijas un starptautiska regulācija. Protams, hokejs ir neapstrīdami populārāks sports, bet kā mazais brālis – la florbols, noteikti spēj par sevi pastāvēt.

Florbola LA spēle sastāv no divām komandām un laukā atrodas seši spēlētāji no katras komandas. Pieci ir laukuma spēlētāji un viens vārtu sargs katrai komandai. Spēles mērķis, kā jau minēts, ir raidīt bumbiņu pretinieka vārtos un darīt to vairāk reižu kā to spēj pretinieks. Tāpat kā hokejā, spēle ir sadalīta trīs, 20 minūšu garos periodos.

Šī ir diezgan ātra spēle, īpaši, ja salīdzina ar hokeju. Spēles stils, noteikumi un inventārs ir veidoti tā, lai paātrinātu spēli. Piemēram, florbola bumbiņas dizains ir veidots tā, ka tā pa laukumu pārvietojas ātrāk kā hokeja ripa. Spēcīgākais metiens florbolā ir reģistrēts ar ātrumu 205 km/h kamēr hokejā, tas ir tikai 184 km/h. Gan bumbiņas dizains gan nūju īsākais garums un daudzi citi faktori noved pie daudz ātrākas spēles, kas rada arī lielākus rezultātus spēļu galā. Florbolā, parasti, ir daudz vairāk gūto vārtu kā hokejā, tas gan nenozīmē ka spēle ir labāka vai sliktāka, tikai citāda.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *